vozzjednannya simji v ispanii

Стаття 16. Право на приватне сімейне життя

Іноземні резиденти мають право на приватне сімейне життя у формі, що передбачена дійсним Законом та згідно з міжнародними договорами, що підписані Іспанією.
Іноземці резиденти в Іспанії мають право на возз’єднання з собою членів сім’ї (reagrupacion familiar), що перераховані у статті 17 чинного Закону (в редакції Закону 8/2000).

Коментар

На об’єднання сім’ї можуть подавати документи тільки прямі родичі чоловік, жінка, діти до 18 років, батьки, якщо буде доведено, що вони матеріально залежать від дітей.

Чоловік (дружина), який отримав дозвіл на проживання (резиденцію) в Іспанії за сімейними обставинами та возз’єднані з ним члени сім’ї зберігають дозвіл на проживання, навіть якщо розривається шлюб, який став підставою для його отримання. Регламентом може бути встановлений тимчасовий період сумісного проживання в Іспанії, який необхідно підтвердити в даному випадку (в редакції Закону 8/2000).

Стаття 17. Родичі, які мають право на возз’єднання (в редакції Законів 8/2000 та 14/2003)

Іноземець-резидент має право возз’єднати з собою наступних членів сім’ї:

а) свого чоловіка (дружину) за умови, що він не знаходиться в розлученні дефакто чи деюре і шлюб не був фіктивним, відповідно до закону. У жодному випадку не може возз’єднуватися більше одного супруга, навіть якщо законодавство країни походження резидента дозволяє таку форму шлюбу. Іноземецьрезидент, розлучений і перебуває у другому чи наступному шлюбі, може возз’єднати з собою тільки нового супруга та його родичів, якщо доведе, що розлучення з попереднім супругом відбулося внаслідок рішення суду, який затвердив статус попереднього супруга та його родичів у відношенні спільного житла, пенсії супругу та аліментів на користь неповнолітніх дітей;

б) своїх дітей та дітей супруга, включаючи всиновлених, при умові, що вони молодші за 18 років чи недієздатні, згідно з законами Іспанії чи країни походження резидента і не перебувають у шлюбі. Якщо мова йде про дитину одного з супругів, необхідно, окрім всього іншого, щоб у відношенні дитини мав батьківські права тільки один із батьків або щоб він фактично здійснював опіку та утримання. У випадку усиновлених дітей необхідно документально довести, що усиновлення було встановлено в порядку, визнаному дійсним в Іспанії;

в) особи, молодші за 18 років чи недієздатні, якщо іноземний резидент є їх законним представником;

г) своїх родичів по висхідній лінії чи родичів по висхідній лінії супруга, що залежать від нього матеріально, при умові, що є підстави, які підтверджують необхідність надання їм дозволу на проживання в Іспанії.

Іноземці, які отримали дозвіл на проживання на підставі возз’єднання сім’ї, зможуть, у свою чергу, возз’єднати із собою своїх родичів тільки тоді, коли отримають дозвіл на проживання та роботу, незалежно від дозволу на проживання возз’єднавшої їх особи та підтвердять виконання вимог чинного Закону.

В особливих випадках має право здійснити возз’єднання возз’єднаний родич по висхідній лінії, який має на своєму утримані неповнолітню дитину чи недієздатного, відповідно до обумовленого у пункті 2 дійсної статті.

Умови для здійснення права на возз’єднання регулює відповідний Регламент.

Стаття 18. Юридичний порядок возз’єднання сім’ї (в редакції Законів 8/2000 та 14/2003)

Іноземці, які бажають здійснити це право, повинні запросити дозвіл на проживання на підставі возз’єднання сім’ї  в Іспанії для членів сім’ї, яких вони хочуть возз’єднати. В той же час вони повинні надати докази, що володіють відповідним житлом та достатніми матеріальними засобами для забезпечення потреб сім’ї, коли вона буде возз’єднана.

Право на возз’єднання зі своїми родичами мають особи, які проживають в Іспанії на законних підставах один рік та мають дозвіл на проживання ще, як мінімум на один рік, якщо інше не передбачено в пункті першому статті 17.3.

Коли буде задоволено запит про возз’єднання сім’ї, компетентний орган видає возз’єднуваним членам сім’ї дозвіл на проживання, дійсне на той самий період, що й дозвіл на проживання особи, що просить про возз’єднання.

Стаття 19. Наслідки возз’єднання сім’ї в Іспанії при особливих обставинах (в редакції Закону 14/2003)

Возз’єднаний супруг має право отримати незалежний дозвіл на проживання тільки тоді, коли отримає дозвіл на роботу. У випадку, коли супруг є жертвою домашнього насилля, він має право отримати незалежний дозвіл на проживання з того часу, як винесена відповідна постанова щодо вжиття заходів на його захист.

Возз’єднані діти отримують незалежний дозвіл на проживання, коли досягають повноліття та отримують дозвіл на роботу.

Возз’єднані родичі по висхідній лінії мають право отримати незалежний дозвіл на проживання, коли отримують дозвіл на роботу, відповідно до статті 17.3.

Ми допоможемо Вам з оформленням документів для об'єднання сім'ї в Іспанії.