robota v ispanii

ЯК ЗНАЙТИ РОБОТУ В ІСПАНІЇ?

Незважаючи на прогресивний спад, починаючи з 1996 року, відсоток безробіття в Іспанії продовжує бути найвищим у Європейській Співдружності. Знайти роботу в Іспанії – завдання не просте, для цього необхідно застосувати всі можливі методи (знайомих, родичів, пресу, інформаційні центри, професійні асоціації…), включаючи мережу європейської служби зайнятості в Іспанії EURES і багато уяви та винахідливості.

Пошук роботи в Іспанії – центри зайнятості в Іспанії

Державні та регіональні іспанські служби працевлаштування складаються із цілої мережі центрів зайнятості в Іспанії, послугами яких по працевлаштуванні можуть скористатися всі категорії працівників, котрих цікавить робота в Іспанії. Їхній сайт в Інтернеті www.inem.es. Громадяни Європейського Союзу мають ті ж права, що і громадяни Іспанії.

Якщо вам вже виповнилось 16 років, можете скористатися послугами центрів зайнятості в Іспанії; для цього потрібно просто пред´явити посвідчення особи або діючий паспорт і мати прописку (empadronamiento). Вам безкоштовно нададуть інформацію про реальні пропозиції роботи в Іспанії, засоби сприяння працевлаштуванню в Іспанії, кадрову професійну підготовку в Іспанії, оформлення субсидій тощо.

Виконавши необхідні для реєстрації формальності, тобі доведеться періодично обновляти твій запит у встановлених місцях і повідомляти про будь-які зміни твоїх персональних і професійних даних.

Адреси центрів зайнятості, які надають послуги з працевлаштування в Іспанії на державному рівні (Національний Інститут Зайнятості – INEM) або відповідних центрів, що допомагають у працевлаштуванні в Іспанії на регіональному рівні ( у тих автономних провінціях, в яких пропонують робоче місце) можна знайти в Інтернеті (www.inem.es). Вони діють в багатьох іспанських містах. Звертатися потрібно в центр по місцю проживання.

Якщо ви клопочетесь про перерахування виплати з твоєї країни, слід зареєструватися в центрі зайнятості за місцем проживання протягом 7 днів з моменту виїзду із вашої країни. EURES – це мережа європейських служб зайнятості, створена спільними зусиллями Європейської комісії, національних служб працевлаштування державчленів, Норвегії, Ісландії й (стосовно прикордоних зон) організацій, що представляють соціальних партнерів. Ця організація створена для полегшення отримання інформації про вакансії й має у своєму розпорядженні базу даних з пропозиціями роботи в 17 країнах, а також загальною інформацією про умови життя й роботи в згаданих країнах. Ви можете зв’язатися з представниками мережі EURES у своїй країні або повідомити про бажання знайти роботу. Бюро з працевлаштування, де вам нададуть інформацію про вакансії в Іспанії й інші дані, які допоможуть визначитися чи продовжувати розвивати задум про переїзд. Адреси консультантів і представників іспанської EURES можна знайти на сайті www.inem.es, основну інформацію про мережі EURES – на europa.eu.int/jobs/eures, дані про вакансії в Європі – на www.euresjobs.com.

Пошук роботи в Іспанії – організації з тимчасового працевлаштування в Іспанії

Це приватні організації, які є посередниками між потенційними працівниками й фірмами, що підшукують робітників, і займаються тимчасовим працевлаштуванням в Іспанії.

Їхні назви й адреси можна знайти на Жовтих сторінках телефонного довідника в розділі «Організації з тимчасового працевлаштування», у реєстрі Міністерства праці й соціальних справ або в Інтернеті як ETT (Empresas de Trabajo Temporal) www.mtas.es/empleo/ettOIA/inicio.htm

Пошук роботи в Іспанії – некомерційні агентства з працевлаштування в Іспанії

Крім служб зайнятості, дізнатися про наявні вакансії можна в агенціях з працевлаштування в Іспанії. У цьому випадку треба заплатити деяку суму за надані послуги. Адреси цих агенцій можна знайти у службі зайнятості або в Інтернеті на сайті INEM (більше інформації про інші агенції з працевлаштування) http://www.inem.es.

Пошук роботи в Іспанії – засоби масової інформації: преса, радіо й телебачення надають допомогу в пошуках роботи в Іспанії

В Іспанії видають більше сотні щоденних газет. Тираж більшості провінційних газет не витримує жодного порівняння з кількістю щоденних газет Мадрида або Барселони, екземпляри яких поширюють по всій країні й за кордоном, проте ЗМІ можуть надати чималу допомогу в пошуку роботи в Іспанії. До однієї із найсерйозніших щоденних газет належить «El País», «ABC», «El Mundo» в Мадриді й «El Periódico» і «La Vanguardia» в Барселоні. Всі вони розміщують на своїх сторінках щоденну секцію із пропозиціями роботи в Іспанії, хоча ще більше оголошень про роботу в Іспанії можна знайти в недільних випусках. Звичайно, регіональні й місцеві видання також мають розділ з оголошеннями, у яких розміщують пропозиції роботи. Газети на німецькій, англійській або французькій мовах, які видають в основних іспанських туристичних зонах, також пропонують увазі читачів список вакансій, необхідною умовою одержання яких є знання іноземних мов. У міжнародній пресі звичайно публікують пропозиції роботи в Іспанії для керівного персоналу, техніків або фахівців. Спеціалізовані газети й журнали Європейського економічного простору також є джерелом корисної інформації про роботу в Іспанії, зокрема, якщо в них є спеціальний розділ, присвячений оголошенням про роботу в Іспанії. Інформацію щодо роботи можна знайти й в Інтернеті на наступних сайтах:

  • El Mundo www.elmundo.es
  • El país cultural www.elpais.com El país digital www.elpais.es ABC Electrónico www.abc.es La Razón www.larazon.es
  • El Periódico www.elperiodico.es Galicia Nova www.galicianova.com El Europeo www.eleuropeo.com
  • La Estrella Digital www.estrelladigital.es «Sur in English» www.surinenglish.com Kiosko internet www.kiosco.net
  • Національна й місцева преса: www.mir.es/oris/ enlaces/prensa.htm

В Іспанії існує чотири традиційних станції радіомовлення: RNE, SER, COPE і ONDA CERO, вони віщають у всіх провінціях країни. Крім них є ще чимало місцевих і регіональних радіостанцій, що транслюють програми, присвячені працевлаштуванню в Іспанії й про пропозиції роботи.

Іспанське телебачення є громадською власністю, хоча на території країни приймаються й передачі приватних каналів. Іспанське телебачення (Televisión Española) є загальнонаціональним і володіє двома автономними телеканалами. Це Telemadrid; ETB у Країні Басків; TV3 у Каталонії; TVG у Галісії; Canal 9 у Валенсії й Canal Sur в Андалузії. Приватні канали, що працюють на всій території Іспанії: Antena 3, Tele 5 і Canal Plus. Великою популярністю користується програма «Тут є робота» («Aquí hay trabajo»), яку транслюють з понеділка по п’ятницю в 9.30 на каналі TV2: www.rtve.es/tve/program/empleo/index.html

Пошук роботи в Іспанії – профспілки й синдикати

Якщо ви є членом будьякої профспілки або синдикату ( в Іспанії кількість членів дуже мала), що має контакти в Іспанії, можете отримати інформацію, яка пригодиться тобі в пошуках роботи в Іспанії.

Пошук роботи в Іспанії – торгівельна палата

Торгівельні палати (Офіційна торгово-промислова палата) як вашої країни, так і Іспанії, також є можливими джерелами інформації про роботу в Іспанії.

Ми надаємо допомогу в отриманні дозволу на роботу в Іспанії.

Ви можете зв’язатися з Іспанською торгівельною палатою своєї країни або з:

Вищою радою офіційних палат промислової торгівлі й мореплавства Іспанії.

Velazquez, 157. 28002, MADRID

Tel.: +34 915906900

Fax: +34 915906908

www.camerdata.es

За винятком тих випадків, коли зворотнє передбачене міжнародними договорами, підписаними Іспанією, чи законодавством Європейського Союзу, є необхідним отримання візи. Не вимагається віза, якщо іноземець володіє ідентифікаційною карткою іноземця або, у виключних умовах, має дозвіл на повернення (в редакції Закону 14/2003).

Вказане у попередніх параграфах не застосовується до іноземців, які просять притулку в момент їх в’їзду на територію Іспанії, надання якого регулюється специфічними нормативними актами.

Може бути дозволений в’їзд на територію Іспанії іноземцям, які не відповідають тим вимогам, що викладені в попередніх параграфах, якщо існують виключні обставини гуманітарного порядку, громадського інтересу чи виконання обов’язків, взятих на себе Іспанією. В цих випадках іноземцю будуть видані документи, передбачені у відповідному Регламенті.