propyska v ispanii

Прописка (Empadronamiento) – дуже важлива формальність. Радимо прописатися відразу після прибуття в Іспанію, навіть якщо у Вас немає ні візи, ні заяви на одержання резиденції в процесі.
Як тільки Ви знайшли собі місце проживання, іншими словами як тільки Ви винайняли квартиру, кімнату або живете з друзями, Ви повинні з’явитися в офіс Мерії (Муніципальної Влади – Ayuntamiento), до якої Ви належите й попросити Заяву на прописку (Formulario de Alta) індивідуальну або колективну (залежить від особистих обставин, наприклад – складу родини) у Мерії, де будете проживати.

Всі, хто живе в Іспанії, крім того, що мають право, повинні бути прописані, іншими словами зареєстровані в Мерії населеного пункту, де проживають, незалежно від національності й від того чи мають дозвіл на проживання. Необов’язково мати дозвіл на проживання в Іспанії для того, щоб прописатися. Таким чином прописка в Іспанії є доказом перебування іноземця в країні для наступного його подання при подачі клопотання про врегулювання свого положення в країні, включаючи отримання дозволу на роботу в Іспанії.

Внесення даних до реєстру жителів також надає право на отримання медичної допомоги. У такий спосіб іноземний громадянин може клопотатися про одержання медичної картки, завдяки якій Ви будете одержувати ті ж види послуг, які надають усім іспанським громадянам.

Зареєструватися можна у відповідних відділах Мерії. Які, у свою чергу, надають всю потрібну інформацію з цього питання (у т.ч. у кожному окремому випадку) і інформують про надання необхідної документації.

Потрібна документація для реєстрації:

 • Форма (Цю форму можна отримати в мерії)
 • Оригінал і фотокопія паспорта
 • Оригінал і фотокопія контракту на оренду житла, або, у випадку його відсутності, дозвіл, підписаний “власником житла”

Якщо у Вас є діти, оригінал і фотокопії їхніх паспортів і оригінал і фотокопію сімейної книги.

Цей сертифікат прописки буде потрібно для:

 • Клопотання про одержання дозволу на проживання й роботу в Іспанії.
 • Одержання номера соціального страхування.
 • Запису дітей у школу.
 • Обміну водійського посвідчення.
 • Клопотання про одержання Іспанського громадянства.
 • тощо

Поновлення Empadronamiento

При наближенні закінчення терміну дії Empa-dronamiento, на адресу жителів надсилають лист такого змісту:

Шановний громадянин/громадянка

Статті 16 Закону про Основи Локального Режиму встановлено, що запис у Муніципальному Реєстрі жителів про іноземних громадян, які не належать до Європейського співтовариства й не мають дозволу на постійне проживання в Іспанії, повинен поновлюватися що два роки.

Отже, для відновлення запису про Вас (Empadronamiento) необхідно надати:

 • Цей лист
 • Оригінал і фотокопію (фотокопія в натуральну величину) вашого дозволу на проживання в Іспанії (Permiso de Residencia) 

  У випадку зміни адреси прописки (Empadronamiento) Ви маєте надати наступні документи:

 • Нотаріальний акт, контракт на оренду жит-ла або дозвіл головної особи на Вашу прописку в даному місці проживання
 • Документ посвідчення особи цієї головної особи (Паспорт, дозвіл на проживання в Іспанії)

Якщо ви бажаєте дати дозвіл на прописку іншої особи, то такий дозвіл необхідно завірити нотаріально. У випадку з дітьми й неповнолітніми це можуть робити батьки й легальні представники дітей.

У випадку, якщо Ви не поновите прописку в Іспанії, запис про вас буде недійсним, оскільки втратив силу в зв’язку з закінченням терміну дії, відповідно до резолюції від 26 квітня 2005 року.

Всі іноземні громадяни, яким видають візу чи дозвіл на перебування в Іспанії на термін більш як шість місяців, отримують ідентифікаційну картку іноземця та зобов’язані особисто звернутися з заявою по неї протягом місяця з дня в’їзду в Іспанію чи з дня отримання дозволу (в редакції Закону 14/2003).

Іноземці не можуть бути позбавлені своїх документів, за винятком випадків і при виконанні вимог, передбачених дійсним Зако-ном, а також Законом 1/1992 від 21 лютого про захист громадського порядку.

Коментар

Ця довідка має назву – NIE – додаток 1 /в кінці закону/.

Із цією довідкою іноземець може, наприклад, купити автомобіль.

Ми допоможемо Вам отримати ідентифікаційний код в Іспанії (номер NIE).