30 січня 1992 року Україна та Іспанія встановили (насправді- відновили) дипломатичні відносини.

30.01.2017 року, від імені іспанського Уряду, була опублікована заява з приводу 25-річчя тої події у якій окремо йдеться про українців Іспанії: “…завдяки міцним спільним інтересам,- зокрема, тим, що представляє численна українська спільнота в Іспанії, яка є прикладом інтеграції в нашій країні” — написали в іспанському МЗС побажавши “дружньому українському народові миру, добробуту і благополуччя”

Українська Всесвітня Координаційна Рада підтримує флешмоб і закликає українців з усього світу долучатися до міжнародного флешмобу на підтримку України «United Ukraine». 

 У 2016 році у флешмобі взяли участь понад 15 000 учасників із 68 країн світу та 117-ти населених пунктів в Україні. До флешмобу долучились Президент України, глави церков, міністри, депутати, лідери української діаспори, відомі громадські та культурні діячі України, Європи та світу.

 Цього року організатори ставлять собі за мету закцентувати увагу акції на території України та тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу. Планується залучити учасників з 200 населених пунктів в Україні та понад 40 країн світу.

1-го жовтня цього року вперше на виставках «Design Living Tendency» та «Меблеві технології, комплектуючі, текстиль»відбувся унікальний діловий захід — Міжнародний Інвестиційний Меблевий Саміт 2015. На саміті в практичній площині були обговорені найбільш актуальні питання розвитку меблевого та інтер'єрного ринку.

Цілі і завдання Саміту: пошук і вироблення рішень для продуктивного ведення бізнесу в період структурних змін на ринку. Основна мета заходу — зібрати воєдино учасників вітчизняного меблевого ринку, — тих, хто імпортує меблеву продукцію в Україну і вітчизняних меблярів. Дана кооперація між операторами торгового ринку — вирішення низки складнощів, які склалися на сьогоднішній день в українському меблевому бізнесі.

У Річних загальних зборах СКУ, які офіційно відкрились 11 вересня 2015 р. у Інституті Сервантеса,  взяли участь 64 делегати та 53 гостей із 20 країн світу. 

Під час робочих сесій  було обговорено питання про боротьбу з російською дезінформацією, захист людських і національних прав українців, координацію міжнародних зусиль на підтримку України та розвиток гуманітарних ініціатив, у тому числі й проекту СКУ “Захист патріотів”.

Делегати також проаналізували представлені на Річних загальних зборах звіти та обговорили проекти, спрямовані на подальше посилення діяльності СКУ.

7 квітня 2015 року в Києві, о 13-30 год., в приміщенні Національного Музею «Софія Київська» відбудеться презентація «Іспано-Української Торгової Палати для розвитку» (ІУТП), в якій візьмуть участь іспанські дипломати. На зустріч запрошені Президент України, українські бізнесмени, члени уряду України, представники міністерств і відомств, представники ЗМІ.

Після презентації відбудеться дегустація іспанських продуктів та вин, виставка ювелірних виробів Класичного ювелірного Дому «Лобортас».

«Іспано-Українська Торгова Палата для розвитку» — це організація, яка створена в Іспанії і яка є іспанською офіційною юридичною структурою (в листі — додатку інформацію про структуру та діяльність ІУТП). Організація покликана допомагати Україні в важкий час становлення і ставить за ціль залучення інвестицій в економіку України та лобіювання інтересів України в Європі та світі.

Метою проведеного бізнес-форуму є консолідація інноваційних та бізнес-ресурсів задля прискорення інноваційного розвитку України на засадах партнерства і співробітництва між підприємцями, інвесторами, владою, науковцями, ЗМІ Іспанії та України.

Учасники бізнес-форуму мали можливість ознайомитися з функціонуванням іспанських підприємств, культурою Іспанії, а також провели зустріч із українського громадою Валенсії, яка відзначатиме 10-річчя від часу заснування Асоціації українців Іспанії «Україна».

В інтерв’ю газеті «Галичина» наш земляк, виходець із Надвірнянщини, член Світового конгресу українців (СКУ), президент Асоціації українців іспанії, голова соціально-правничої комісії Української всесвітньої координаційної ради, заступник голови міжнародного громадського об’єднання «Четверта хвиля» (представник від Європи), офіційний представник Торгово-промислової палати України в іспанії, головний редактор газети «Європейський українець», нагороджений СКУ медаллю Святого Володимира та відзнакою «Патріот України» за допомогу українцям та Україні, радник голови івано-Франківської облдержадміністрації з євроінтеграційних питань та інвестицій, який днями брав участь у роботі десятого, ювілейного, Світового конгресу українців у Львові, Михайло Петруняк поділився враженнями від цьогорічного зібрання.