ispanska mova

Іспанська мова є однією з найбільш розповсюджених мов на всій планеті. Вона займає четверте місце за поширенням та впливом серед мов світу. Іспанською мовою розмовляють близько 400 мільйонів людей. Сучасна іспанська мова є результатом еволюції багатьох тисячоліть, під час якої різні мови жителів Іберійського півострова видозмінювались під впливом римських завойовників, готів й арабів. Наприкінці XV століття, з об’єднанням королівств Кастилії й Арагону, котрі встановили свій вплив на більшій частині півострова, мова Кастилії – кастильська (castellano) – була установлена над іншими мовами й діалектами і пізніше була перенесена іспанськими першовідкривачами, конкістадорами й місіонерами до Західної півкулі та інших частин світу.

Офіційна мова Іспаніїіспанська. В основі цієї романської мови лежить народна латинь зі значними домішками лексики, запозиченими від маврів. Іспанську мову вивчають у школах і використовують як розмовну на всій території країни. Однак у низці областей поширені місцеві мови: баскська – у Країні Басків і Наваррі, галісійська – у Галісії, каталонська – у Каталонії,
валенсійська – у Валенсії (останню іноді вважають діалектом кастильської мови). В цілому 35% населення країни використовує місцеві мови і діалекти, у тому числі понад 5 млн каталонців, приблизно 3 млн галісійців, понад 2 млн басків. Є багата література, написана місцевими мовами. Після встановлення тоталітарного режиму 1939 року всі регіональні мови було заборонено, а 1975 року знову легалізовано.

Іспанська мова або кастильська мова

Іспанська мова також називається кастильською – від назви провінції, у якій говорили на цьому варіанті. Існує певна полеміка навколо назви мови; термін іспанська – відносно недавній і не повністю визнаний багатьма двомовними носіями мови в Іспанії. Вони вважають, що іспанська включає – валенсійську, галісійську, каталонську і мову басків, мови, які, у свій час, були визнаними як офіційні в автономних співтовариствах. Жителі двомовних автономій мають намір виступити із пропозицією про повернення до старої назви кастильська – розуміючи її як «мову Кастилії».

В іспано-американських країнах збереглася ця назва, але там не вбачається ніякої проблеми в розумінні цих назв як синонімів. У перших документах після заснування Королівської Академії Іспанської мови, її члени використовували назву іспанська мова.

Перестати використовувати термін іспанська мова спонукало б до певних труднощів у розумінні офіційного характеру мови та її впливу.

Іспанська мова – учора й сьогодні

В утворенні іспанської мови варто виділити три важливих періоди: середньовічний, який також називається кастильским, античний, між X і XV століттями; новий іспанський, який складався з XVI століття до кінця XVII, і сучасна іспанська мова – від утворення Королівської Академії Іспанської мови й до наших днів.

Іспанська мова «обжене» англійську через 40 років

Мовні права в Іспанії

1. Загальні дані та конституційна структура Розвиток мовних прав в Іспанії збігається із розвитком регіональної держави, а також із періодом відновлення демократії й прийняття Конституції 1978 року збігається з децентралізацією територіальної структури держави.

Для повного розуміння ситуації варто проаналізувати дві основні статті Конституції Іспанії, що визначають регіональну структуру і мовні права.

У Статті 2 йдеться:

Конституція заснована на нерозривній єдності іспанської нації. Іспанія – неподільна батьківщина всіх іспанців, визнає й гарантує права на незалежність і єдність усіх національностей і регіонів, що входять до її складу.

Стаття 3 звучить так:

Кастильська – державна іспанська мова країни. Громадяни Іспанії зобов’язані її знати, і мають право нею користуватися.
Інші іспанські мови також є офіційними у відповідних автономних областях. Усі інші мови Іспанії проголошені культурною спадщиною країни, які є об’єктом особливої поваги й підлягають захисту.

Інститут СЕРВАНТЕСА

ІНСТИТУТ СЕРВАНТЕСА (Публічний Інститут створений в Іспанії 1991 року для допомоги поширення та вивчення іспанської мови, та для розповсюдження іспанської та іспаноамериканської культури).

В Інституті створено базу даних ІСПАНСЬКА МОВА ІСПАНІЇ, яка пропонує інформацію про майже 2000 курсів іспанської мови для іноземців та 360 навчальних центрів, які розподілені в 1000 різноманітних населенних пунктах.

DELE – іспит іспанської мови як іноземної

DELE – іспит для тих, хто вивчає іспанську мову як іноземну. Після його складання видають офіційний Диплом. Центри прийому екзаменів розташовані не тільки в самій Іспанії, але й в 48 країнах світу (в 147 містах).

DELE (Diploma de espanol como lengua extranjera) – всесвітньо визнаний офіційний диплом, який засвідчує рівень володіння іспанською мовою як іноземною.

  • Diploma de Espanol (Nivel Inicial) початковий рівень
  • Diploma de Espanol (Nivel Intermedio) середній рівень
  • Diploma de Espanol (Nivel Superior) вищий рівень

Диплом іспанської мови (Nivel Superior) звільняє від проходження мовного тесту при вступі до іспанського учбового закладу.

Диплом іспанської мови (Nivel Intermedio) дає право на вступ до завершувального етапу початкового рівня спеціалізованого навчання в офіційних мовних школах.

УМОВИ

Кандидат повинен:

  • підтвердити, що на момент запису не є громадянином країни, в якій офіційною мовою є іспанська мова;
  • зареєструватися та сплатити проходження іспиту;
  • бути віком старше 16 років – для отримання диплому вищого рівня (Nivel Superior).

Кандидат повинен отримати копію реєстраційного та інформаційного листів (з указанням місця, дати та часу проведення іспиту), які надають з паспортом до складання іспиту.

СТРУКТУРА іспитів

Іспити трьох рівнів включають 5 видів тестів та вправ:

Читання: тексти для читання, а потім вибір правильної відповіді на питання.

(40, 60 і 60 хвилин для початкового, середнього та вищого рівнів відповідно);

Письмо. Написання твору (50, 60 і 60 хвилин відповідно);

Аудіювання. Слухання аудіозапису та вибір правильного варіанту відповіді на питання (30, 30 і 45 хвилин відповідно);

Граматика та лексика. Різноманітні завдання на підбір потрібного слова чи фрази (40, 60 і 60 хвилин відповідно);

Мовлення. Бесіда з членами комісії (1015 хвилин).

Для успішного складання іспиту DELE необхідно отримати “Apto” (“Складено”) по всіх видах тестів та вправ. Якщо хоча б з одного виду вправ чи тестів отримано “No apto”(“Не складено”), це означає, що іспит DELE з іспанської мови не складено.
Рівні іспиту DELE. Instituto Cervantes разом з університетом Salamanca та Іспанським Міністерством Освіти пропонують DELE – мовні тести за такими рівнями:

CIE – Certificado Inicial de Espanol como Lengua Extranjera (низький рівень)

DBE – Diploma Basico de Espanol como Lengua Extranjera (середній рівень)

DSE – Diploma Superior de Espanol como Lengua Extranjera (високий рівень)

Іспит DBE потрібний для продовження навчання в іспанському університеті. Іспити DELE підтверджують вільне володіння іспанською мовою.

Час проведення іспитів: Письмовий іспит проводять 2 рази на рік – в травні та листопаді.

ВАРТІСТЬ ІСПИТУ DELE:

Diploma de Español (Nivel Inicial) – 40 доларів

Diploma de Español (Nivel Intermedio) – 55 доларів

Diploma de Español (Nivel Superior) – 65 доларів

Попередній запис: за 16 тижнів до іспиту.

ЦЕНТРИ ПРОВЕДЕННЯ ІСПИТІВ DELE:

Іспити проводять в Іспанії, а також у 48 країнах світу, в тому числі й в Україні:

Київ

Посольство Іспанії в Україні.

Адреса: Вул. Хорьова, 46, 01901, Київ Тел.: (044) 492 7330/22

Факс: (044) 492 7327

Дніпропетровськ

Українсько-іспано-латино-американський центр Національної Гірської Академії України.

Адреса: проспект Карла Маркса, 19, 49027, Дніпропетровськ Тел.: (0562) 47 45 98 Факс: (0562) 47 07 66

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Донецьк

Донецький національний університет. Адреса: вул. Університетська, 24, 83058, Донецьк Тел.: (0062) 337 70 61 Факс: (0062) 335 03 98

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Львів

Національний університет імені Івана Франко. Адреса: вул. Університетська 1, 79000, Львів Тел.: (0322) 96 47 37 ; 72 79 76

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Одеса

Національний університет імені Мечникова. Факультет Романогерманської філології

Адреса: Французький бульвар 2426, 65058, Одеса Тел.: (0482) 63 07 03 ; 66 40 88

Факс: (0482) 63 32 66

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Харків

Педагогічний університет імені Сковороди. Факультет іноземної філології.

Адреса: Вул. Артема 29, 61078, Харків Тел.: (0572) 43 08 25

Факс: (0482) 63 32 66 email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ми допоможемо Вам обрати навчальний заклад, а також допомогти з вибором перспективної професії в Іспанії