У м. Переяслав-Хмельницький в приміщенні ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Григорія Сковороди» 12 жовтня 2015 року відбувся економічний форум "Інвестиції та інновації – стратегічний розвиток Київщини".
Форум був організований Департаментом економічного розвитку і торгівлі Київської облдержадміністрації за участі Київської обласної торгово-промислової палати, Переяслав-Хмельницької міської ради, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Григорія Сковороди» та Регіональної ради підприємців у Київській області.
У форумі взяли участь близько 500 учасників, серед них представники підприємств, малого та середнього бізнесу, представники Мінекономрозвитку України, ділових асоціацій, фінансових установ; науковці, представники міжнародних організацій, голови райдержадміністрації та мери міст.
Модератором форуму була генеральний директор "Bisiness Gathering", експерт проекту USAID "Впевнений бізнес – заможна громада" Анастасія Баклан.
У рамках форуму, метою якого було об'єднання ідей підприємців та експертів з можливостями, знаннями і досвідом інвесторів задля успішної реалізації інноваційних технологій та перспективних інвестиційних проектів, доповідачі приділили значну увагу питанням інвестицій та інновацій в сфері агробізнесу, промисловості, туризму.
Офіційно форум відкрив голова Київської облдержадміністрації Володимир Шандра. Він зазначив, що саме інвестиції та інновації повинні стати головними інструментами виконання Стратегії розвитку Київської області на період до 2020 року та Плану заходів з її реалізації у 2015-2017 роках.
«Нам потрібно розвивати наші регіони. Інвестор потрібен не тільки у пристоличних районах, але і в більш віддалених. Форум – це завжди обговорення наболілих питань, гаряча дискусія, предметний діалог, в ході якого з’являються конкретні пропозиції і започатковується співпраця. Сьогодні бізнес може безпосередньо звертатися до влади. Ми відкриті для нових проектів, для підтримки підприємців, для розвитку інвестиційного клімату», - зазначив Володимир Шандра.
Перший заступник голови Київської облдержадміністрації Лев Парцхаладзе, у своєму виступі розповідав про необхідність реалізації не тільки масштабних проекти з іноземними інвестиціями, а й про можливості використовувати внутрішній інвестиційний потенціал, розвивати малий і середній бізнес, системно і професійно залучати інвестиції в область і безпосередньо використовувати статус «столичного регіону».
«Хочемо донести до представників бізнесу беззаперечну позицію Київської ОДА: ми є для вас помічниками, одним із інструментів для реалізації ваших бізнес-ідей та запровадження нових проектів і технологій. Ми підтримуємо рівні можливості для всіх інвесторів – іноземних та вітчизняних. Сподіваємося, що всі інвестиційні «кордони» будуть стерті у 2016 році, коли повністю запрацює економічна частина Асоціації України з ЄС», - зазначив директор департаменту економічного розвитку і торгівлі КОДА Ігор Самойлов.
Крім цього, він наголосив на необхідності створенні в області Агенції регіонального розвитку як головної інституції, що утворюється на основі партнерства між приватним, державним та громадським секторами з метою реалізації проектів розвитку територій, з залученням внутрішніх та зовнішніх ресурсів.
Як вам відомо однією з головних стратегічних цілей, визначених у нашій Стратегії розвитку Київської області на період до 2020 року є створення нових та модернізація існуючих галузей економіки. Тому метою сьогоднішнього форуму є визначення практичних засад досягнення цієї стратегічної цілі шляхом обміну досвідом розв’язання існуючих на цьому шляху проблем – наголосив Ігор Самойлов.
Порядок денний форуму був насичений, і він складався з двох модулів. У першому модулі виступи були присвячені розвитку промисловості і створенню індустріальних парків, у другому розглядалися питання залучення інвестицій та створення привабливого інвестиційного клімату.
Одним з важливих критеріїв забезпечення впевненого соціально-економічного зростання і розвитку Київської області є залучення інвестицій в регіон. Це можливо при правильному, ефективному управлінні портфелем інвестиційних проектів і створенні сприятливого інвестиційного клімату в цілому.
У такій ситуації, ключовим вектором розвитку економіки Київської області повинен стати індустріальний кластер. Саме цей напрямок дозволить максимально ефективно залучити інвестиції в регіон, створити додаткові робочі місця і значно збільшити дохідну частину як обласного, так і місцевих бюджетів. Вирішення питання ефективного забезпечення Київської області промисловими майданчиками і індустріальними парками є одним із пріоритетів соціально-економічного розвитку області як сучасної європейської територіальної одиниці. Для досягнення максимально-позитивного результату в найкоротші терміни необхідно розробити Програму розвитку індустріального потенціалу Київської області – розповів Дмитро Берулава.
Цікавим досвідом поділився Юрій Бондарчук, директор ТОВ "Сільгосппродукт", керівник проекту по будівництву комплексу з виробництва електроенергії із біогазу на базі "Рокитнянського цукрового заводу". Перша черга комплексу з виробництва електроенергії із біогазу була побудована за 3 роки, хоча сам процес власне будівництва тривав 6 місяців. Сировиною для біогазу є сорго, яке дає енергії на 4 місяці.
Не менш цікавою була доповідь генерального директора ТОВ "Костал Україна" Радослава Шкупа, який поділився досвідом та проблемами в роботі з яким зіштовхнулось підприємство з 100% іноземними інвестиціями "Костал України".
Крім цього, регіональний директор Hussar & Co Вячеслав Авраменко розповів про ризики і перспективи американських інвесторів в Україні, а голова Іспано-Української Торгової Палати Михайло Петруняк – про перспективи розвитку двосторонніх торгово-інвестиційних відносин між Іспанією та Україною.
З метою інтенсифікації взаємовідносин між підприємствами України та Іспанії головою Регіональної ради підприємців Київської області Суржинським Максимом та Президентом Іспано-Української Торгової Палати Петруняком Михайлом був укладений меморандум про співробітництво. Максим Суржинський наголосив на необхідності налагодження зовнішньоекономічних відносин підприємствами малого та середнього бізнесу, що зробить їх "стовпами" сталого розвитку економіки Київщини.
Савченко Алла, президент ТОВ "БДО", презентувала міжнародний досвід використання державно-приватного партнерства в Україні.
Керівник туристичного напрямку КУ КОР "Київський обласний центр розвитку туризму" Кирило Воронін представив туристичні проекти, які можуть бути втілені на всій територій області, в тому числі і у віддалених від столиці депресивних районах області. На прикладі Київської області хочемо показати можливості та перспективи створення туристичного кластерів з використанням наявних туристичних принад та природних ресурсів, залучення місцевого населення до розвитку туризму в області.