Послуги по нерухомості

Іспано-Українська Торгова палата для розвитку пропонує клієнтам послуги оренди й купівлі нерухомості в усіх містах та любому регіоні Іспанії, професійні та абсолютно конфіденційні.

В нас є практичний досвід абсолютно легального обслуговування наших клієнтів, які встигли придбати собі в Іспанії земельні ділянки, квартири, вілли, готелі та комерційну нерухомість, навіть при цьому отрмавши дозволи на проживання для себе та для членів своєї родини.

Замовивши пошук нерухомості в Україні або Іспанії, клієнт отримує повний перелік об’єктів, відібраних за певними, попередньо узгодженими критеріями. Фахівці палати підготують серію пропозицій оренди або купівлі нерухомості, перегляд і оцінка якої, за необхідності, проводиметься із клієнтом у присутності менеджера та  перекладача CCIU в Іспанії та в Україні. 

Ми підшукаємо потрібний вам об’єкт як комерційної, так і житлової нерухомості, з метою відкриття власної справи або ж проживання. 

Щойно замовник визначиться з об’єктом нерухомості, фахівці Палати супроводжуватимуть його впродовж усього шляху, від ведення переговорів до підписання контракту. До послуги входить перевірка нерухомості на рахунок потенційних ризиків, для уникнення проблем після купівлі об’єкту, а також допомога в оцінці об»єкту та торгах. Ми також допоможемо Вам здати придбану Вами нерухомість в оренду, займатися подачою звітності по здачі в оренду, а при потребі-допомогти Вам продати Вашу нерухомість. 

Обираючи нерухомість на Піренейському півострові, Майорці, Ібізі чи Канарських островах, найкраще довірити це професіоналам Іспано-Української Торгової палати для розвитку. 

Іспано-Українська Торгова палата для розвитку  – організація, яка швидко, а головне – з професійністю й надійністю інституційної установи,  що акредитована Міністерством економічного розвитку Іспанії, вирішує питання купівлі нерухомості в Іспанії. 

Нерухомість в Іспанії – одна з найкращих інвестицій вільного капіталу. Кращим за купівлю квартири або будинку в Іспанії може бути хіба придбання нерухомості у туристично-привабливому районі, де ціна на апартаменти постійно лише зростатиме. Нерухомість в Іспанії на піку популярності вже кілька років. Іспанський півострів вражає різноманітністю варіантів. Нерухомість в Іспанії представлена ​​пропозиціями на будь-який смак і гаманець.

Дешева нерухомість в Іспанії приваблює зарубіжних інвесторів після кризи, оскільки ситуація з житлом ідентична в усьому світі. Недорога нерухомість в Іспанії – це дешеві квартири, студії та апартаменти на узбережжі за ціною від 30 до 60 тисяч євро.

Проте, з ростом попиту, як відомо, зростає не лише пропозиція, але й кількість шахрайств, пов’язаних із купівлею-продажем нерухомості. Як придбати нерухомість в Іспанії, аби не потрапити на гачок шахраям?

Проблеми

Дехто переконаний, що вибирати квартиру чи будинок в Іспанії краще самостійно. Поїхати, подивитися, походити, поспілкуватися з господарем… Мовляв, у власника апартаменти дешевше. Проте, іспанський менталітет не передбачає схильності до педантизму, а іспанське законодавство рясніє «підводними рифами», до яких покупець має всі шанси спіткнутися, якщо він, звісно, не компетентний іспанський спеціаліст на на словах, а на ділі.

Звернутися в професійне агентство або купити нерухомість безпосередньо у продавця? - це одне з важливих питань, яке задає собі кожен, хто вирішив придбати нерухомість в Іспанії.

Існує думка, що наявність посередника значно збільшує фінальну вартість угоди, тому що, по-перше, необхідно виплатити винагороду агенту, і, по-друге, агент зацікавлений продати нерухомість якомога дорожче, тому що його комісія розраховується в процентному відношенні до продажної вартості об'єкта.

Разом з тим, останнім часом все більше і більше покупців звертаються до послуг професіоналів при купівлі нерухомості в Іспанії.

Наріканнями «рясніють» форуми.

А Як же придбати нерухомість в Іспанії без зайвих клопотів?

Чи можна уникнути проблем, купуючи нерухомість в Іспанії?

Звичайно.

Треба тільки бути уважним у всьому, включаючи вибір району та ріелтора; не поспішати з придбанням; звертатися в перевірені агентства; завжди вимагати всі документи на житло заздалегідь; не шкодувати грошей на допомогу перекладача і юриста, якщо у вас з'явилися які-небудь сумніви.

  1. Як не парадоксально це звучить, але зараз саме агенства нерухомості нерідко пропонують покупцям найбільш вигідні ціни. Багато з них співпрацюють з банками і пропонують клієнтам об'єкти банківської нерухомості в Іспанії, виставленої на продаж зі знижкою до 60%. Крім того, в умовах значного падіння обсягів продажів, багато агенства нерухомості переконують продавців знизити ціни з тим, щоб укладення угоди відбулося до вигоди всіх учасників. Рядовому покупцеві, особливо іноземцеві, найчастіше досить складно вести переговори про можливе зниження ціни, в даному випадку краще вдатися до допомоги професіоналів.
  2. В даний час деякі продавці нерухомості намагаються скористатися кризовою ситуацією. Вони пропонують покупцям об'єкти за сильно заниженими цінами, але після укладення угоди з'ясовуються неприємні подробиці: наявність боргів по податках або комунальним послугам, необхідність капітального ремонту і т.д. Ведення угоди професіоналом позбавить Вас від проблем подібного роду.
  3. Як правило агентства нерухомості не просто пропонують послуги з пошуку житла, але також юридичного оформлення всієї угоди, вартість якого включається до комісії.

Варто відзначити, що багато продавців нерухомості в Іспанії також стали частіше звертатися до професійних агенств. Укладення договору з агентством нерухомості є свого роду гарантією, що об'єкт буде проданий, тому що агент зацікавлений у продажу не менше самого продавця. Крім того, краще володіючи ситуацією на ринку, агент може проконсультувати продавця щодо рівня цін в районі, де розташована його нерухомість, з тим, щоб вартість виставленого на продаж об'єкта була оптимальною і сприяла швидкому укладенню угоди. 

З питань придбання або оренди нерухомості в Іспанії Ви можете проконсультуватися у наших спеціалістів, які допоможуть підібрати найбільш підходящий Вам об'єкт нерухомості, виторгують Вам хорошу ціну та сприятимуть з усіх юридичних аспектів угоди.

Поради

Перед купівлею будь-якої нерухомості в Іспанії, її необхідно оцінити і зробити повну перевірку, зокрема, законність будівництва об'єкта, що привабив, та законність прав на житло. 

Перед купівлею нерухомості в Іспанії необхідно обов'язково перевірити і оцінити, які внутрішні перепланування та втручання були зроблені продавцем нерухомості (ділили будинок на дві частини, розширювали вікно, зміщати двері, робили додатковий вхід, розширювали кімнату, робили додатковий санвузол, ванну кімнату тощо). Якщо попереднім власником не було отримано дозвіл на таку роботу, її узаконення може не лише тривати роками, але й дорого коштувати. До того ж, доведеться ще сплачувати штрафні санкції за вчинене порушення. 

Підписувати договір купівлі нерухомості в Іспанії потрібно у іспанського нотаріуса (на Батьківщині це зробити не вдасться – такі закони), а той неодмінно ставитиме питання потенційному новому власнику. І робитиме це іспанською. Тож без компетентного знавця мови і юридичних тонкощів іспанського законодавства у сфері нерухомості, не заручившись компетентної правовою підтримкою, точно не обійтися. 

Послуга Палати 

Враховуючи зазначену вище інформацію, плануючи купівлю або оренду нерухомості в Іспанії, найкраще довірити це завдання професіоналам. Так надійніше, швидше, а у результаті –  дешевше. Іспано-Українська Торгова Палата для розвитку – інституційна організація, акредитована Міністерством Іспанії та вже не перший рік успішно супроводжує своїх членів при підборі та купівлі або оренди нерухомості в Іспанії. 

Звернувшись до фахівців Палати, клієнт отримує не лише надійну, перевірену інформацію про всі підходящі об’єкти нерухомості Іспанії, які цікавлять його у тому, чи іншому регіоні Піренейського півострова, але й здобуде унікальну можливість уникнути марудної й водночас ризикованої роботи з перевірки документів на апартаменти, його оцінки, узаконення будівництва (за необхідності), оформлення договору купівлі-продажу тощо. 

Тобто залучається комплексною правовою підтримкою компетентних спеціалістів. Юридичні фахівці CCIU в Іспанії вільно володіють іспанською й добре орієнтуються у тонкощах іспанського законодавства, незалежно від регіону, можуть взяти на себе також перемовини з продавцем і представниками влади, а також представництво інтересів покупця у нотаріуса, пропонуючи повний супровід аж до моменту, коли щасливий новоспечений власник нерухомості в Іспанії переступить її поріг.

ПОСЛУГИ ПО НЕРУХОМОСТІ

Експерти Торгової Палати вибирають для асоційованих членів серію пропозицій з нерухомості, щоб показати запитувачу, відповідно до необхідного/бажаного житла.

Будуть вибрані пропозиції в достатній кількості , щоб заповнити робочий день. У операції передбачена присутність менеджера для допомоги та перекладача /або менеджера, який говорить іспанською/.

ПОШУК ЖИТЛА В ОРЕНДУ

- Пошук і відбір житла за вимогами протягом 2 тижнів перед приїздом запитувача

- Відвідування індивідуального житла менеджерами Палати для підтверження відповідності вимогам, перед візитом запитувача

- Допомога у вищевказаному запитувачу і відвідування усього індивідуального житла

- Допомога в переговорах

ПОШУК НЕРУХОМОСТІ ДЛЯ ПРИДБАННЯ

- Пошук і відбір нерухомості за вимогою протягом 2 тижнів перед приїздом запитувача

- Відвідування індивідуального житла менеджерами Палати для підтверження відповідності вимогам, перед візитом запитувача

- Допомога у вищевказаному запитувачу і відвідування усього індивідуального житла

- Допомога в переговорах

Податки та витрати при купівлі нерухомості в Іспанії

Купуючи нерухомість в Іспанії, ви здійснюєте операцію, що носить фіскальний характер, і, відповідно, повинні заплатити в бюджет країни певні податки. Іспанія відрізняється порівняно низькими ставками податків. При покупці нерухомості в Іспанії оподаткуванню підлягають як фізичні, так і юридичні особи, як резиденти, так і нерезиденти країни. Податки в Іспанії платять обидві сторони: продавець і покупець. 

Податки і витрати, пов'язані з купівлею-продажем нерухомості податки 

Податок на додану вартість (IVA)

Сплачується покупцем тільки в разі придбання нового житла від будівельної компанії. 

В останні роки ставка ПДВ на покупку нової нерухомості в Іспанії багато разів змінювалася. Її знижували, збільшували і знову знижували. В даний час розмір ПДВ, який необхідно сплатити в іспанську скарбницю при покупці нової нерухомості, становить 10%. 

Податок виплачується відразу при підписанні купчої, тому що саме продавець перераховує ці гроші в податкові органи.

Податок на перехід власності (ITP)

Сплачується покупцем при купівлі житла на вторинному ринку. 

Величина даного податку зазвичай становить 6-10% і залежить від автономної області, в якій знаходиться житло, що купується. Цей податок також виплачується протягом місяця з моменту підписання купчої. Підтвердження сплати податку необхідно для реєстрації угоди з купівлі-продажу нерухомості у відповідному Реєстрі власності.

Гербовий податок, або податок на документальні юридичні дії (IAJD) Даний податок сплачується покупцем і нараховується в разі сплати ПДВ, тобто при покупці нового житла, і становить від 0,1% до 2% вартості об'єкта в залежності від автономної області, в якій він знаходиться.

ПДФО, або податок на прибуток (IRPF, або Impuesto sobre beneficios) сплачується продавцем при подачі декларації за рік, протягом якого відбувся продаж. Розрахунок податку проводиться на базі суми, що становить різницю між ціною купівлі та ціною продажу, з використанням встановлених коефіцієнтів. Фізичні особи сплачують ПДФО, юридичні особи - податок на прибуток.

Податок на приріст земельної вартості (Impuesto sobre el Incremento del Valor de los Terrenos de Naturaleza Urbana [Plusvalía Municipal) сплачується продавцем. Чи нараховується на збільшення вартості землі під побудованим житлом з моменту його покупки до моменту продажу. Розмір цього податку зумовлений багатьма чинниками: муніципалітетом, до якого належить дане житло, періодом часу, коли воно перебувало у власності останнього власника, і т.д. З січня 2015 року було внесено суттєві зміни до порядку обчислення цього податку в бік його збільшення.

Реєстраційні, нотаріальні та інші витрати 

Витрати по перевірці статусу житла в Реєстрі власності Оплачуються покупцем. Метою даної перевірки є отримання інформації про всіх офіційних власників нерухомості, їх часткової власності, характеристиках нерухомості, що існують обтяження і т.д. Документ, запитуваний в Реєстрі, носить назву Nota Simple.

Витрати на погашення попередніх іпотечних кредитів (Gastos de cancelación de hipotecas anteriores) Оплачуються продавцем. При покупці житла, що знаходиться в іпотечному кредиті, необхідно цю позику анулювати незалежно від того, оформляється новий кредит на покупця чи ні. Анулювання оформляється нотаріально, також робиться відповідний запис у Реєстрі власності.

Нотаріальні витрати. (Gastos notariales) Оплачуються покупцем і пов'язані з нотаріальним оформленням угод купівлі-продажу або договорів про надання іпотечного кредиту. Сума витрат залежить від вартості житла і офіційно встановлених тарифів нотаріусів.

Реєстраційні витрати (Gastos registrales) Оплачуються покупцем і пов'язані з реєстрацією угоди купівлі-продажу нерухомості в Реєстрі власності. Сума витрат залежить від вартості житла і офіційно встановлених тарифів.

Витрати на керуючу компанію (Gastos de gestión) Покупець, щоб уникнути необхідності самому здійснювати всі необхідні процедури, пов'язані з купівлею житла (сплата податків, реєстрація в Реєстрах, пошук перекладача і т.д.), може звернутися за допомогою в керуючу компанію. Вартість послуг є договірною. «Іспанія по-російськи» може здійснити всі необхідні процедури, пов'язані з купівлею нерухомості в Іспанії.

Загальна сума податків і витрат, яку несе покупець, купуючи нерухомість, становить в середньому 10-15% від загальної вартості.

Наші спеціалісти проконсультують Вас, як придбати комерційну нерухомість при нульовій ставці податку. По можливості. 

ВНЖ в Іспанії при покупці нерухомості

«Золота віза»

ВНЖ без права на роботу

Нерухомість від 500 тисяч євро - ваш вид на проживання в Іспанії

28 вересня 2013 року опубліковано Офіційний Державний Бюлетень (Boletín Oficial del Estado - ВИТТІ) № 233, завірений королівської підписом. Серед численних документів Бюлетеня є один, який викликає величезний інтерес іноземців, охочих отримати посвідку на проживання при покупці нерухомості. Йдеться про «Закон про підприємців» (Ley de Emprendedores), стаття 63 якого роз'яснює громадянам країн, що не входять до Євросоюзу, порядок отримання посвідки на проживання в Іспанії при покупці нерухомості і на основі інвестицій в іспанські цінні папери. У відокремленій перспективі покупка нерухомості в Іспанії може привести до отримання іспанського громадянства. 

Резиденція в Іспанії 

Процедура отримання ВНЖ в Іспанії при покупці нерухомості

Згадана вже вище стаття 63 вступило в дію 30 вересня 2013 року Закону чітко говорить про те, що житловий об'єкт, який купується нерезидентом, повинен мати зареєстровану в документах купівлі-продажу ціну не нижче 500.000 євро. 

Стаття передбачає надання посвідки на проживання в Іспанії тим підприємцям, які готові оперувати значними інвестиціями. Під цим розуміються: 

-Інвестиції зі стартовим капіталом не нижче 2 млн євро, якщо мова йде про ринок цінних паперів; не нижче 1 млн євро, якщо мова йде про участь іноземного інвестора в іспанських підприємствах і компаніях, а також розміщенні коштів на банківських депозитах в іспанських фінансових структурах;

-Придбання нерухомості в Іспанії на суму від 500.000 євро і вище - на  претендентів на ВНЖ в Іспанії;

-Участь інвестора в бізнес-проект, що представляє національний інтерес для Іспанії, що сприяє її економічному розвитку, для цього проект повинен відповідати, як мінімум, 3-м умовами:

--створення робочих місць

--залучення інвестицій, що мають на меті соціально-економічний підйом в тому географічному районі країни, в якому діяльність буде розвиватися

--надання фінансової підтримки в сфері інноваційних технологій і / або наукових досліджень 

Документальні вимоги, зафіксовані в ст. 62, основні з яких: 

-заявник повинен бути повнолітнім

-заявник повинен надати підтвердження про відсутність проблем з кримінальним законодавством Іспанії, а також країн, де в останні п'ять років йому доводилося на законних підставах проживати (довідки про несудимість)

-заявник повинен мати папери, що підтверджують наявність коштів - документ дійсний протягом 60 днів з моменту видачі, в разі перевищення терміну сертифікат доведеться брати заново (ст. 64 Закону «Про підприємців») 

У світлі боротьби з корупцією, відходом від сплати податків і «відмиванням» коштів іспанський уряд не вітає гроші, що відбуваються з офшорних рахунків (Закон 10/2010 від 28 квітня 2010 року). 

Резиденція в Іспанії з самого початку не буде перманентною - в перший раз вона видається на термін до двох років (але не менше року) проживання. Потім її слід оновлювати відповідно до загального положення про резидентів. Передбачається, що в процесі продовження іспанського ВНЖ в Іспаінї інвестор буде підтверджувати свій фінансово-економічний статус, в тому числі і банківської історією. Це допоможе владі відсіяти того, хто є «каліфом на годину» - бере велику суму для демонстрації її на своєму банківському рахунку, а після отримання відповідних сертифікатів, повертає гроші реальному власнику. 

Іспанська «золота віза»: останні зміни 

«Золота віза» почала діяти в Іспанії в жовтні 2013 року, але результати викликали розчарування.

Після чого влада вирішила вдосконалити іспанську програму, перетворивши її в магніт для іноземних інвесторів.

Головні вимоги до інвестора для участі в програмі:

-покупка нерухомості вартістю від € 500 000 покупка держоблігацій на суму від € 2 000 000,

-внесок до місцевого банк на суму від € 1 000 000 створення бізнес-проекту в Іспанії з робочими місцями / важливим соціально-економічним впливом / важливим внеском в наукові і технологічні інновації

Щоб претендувати на отримання ВНЖ через інвестиції в нерухомість, об'єкт повинен бути куплений без залучення іпотеки.

Нововведення в іспанській «золотий візі»

Новий закон (Ley 25/2015 de segunda oportunidad) вступив в дію 30 липня 2015 року. Суми необхідних вкладень, які дозволяють іноземцю отримати ВНЖ Іспанії, залишилися незмінними, зате за іншими пунктами з'явилося багато нового.

Отже, розглянемо зміни по порядку.

  1. Розширено перелік осіб, які мають право отримати візу і дозвіл на проживання одночасно з інвестором.

Спочатку право на отримання ВНЖ надавалося тільки чоловікові / дружині і неповнолітнім дітям заявника. Діти старше 18 років могли претендувати на вид на проживання тільки в разі, якщо залежали від батьків за станом здоров'я.

Тепер отримати резиденцію можуть цивільне подружжя, батьки, матеріально залежні від заявника, а також повнолітні діти, за умови, що вони перебувають на забезпеченні заявника і ще не створили власну сім'ю.

  1. Термін подачі заявок збільшений

Період, протягом якого можна подати документи на візу інвестора при здійсненні інвестицій в акції, фонди, депозити та облігації державного боргу, збільшився з двох до дванадцяти місяців.

Акції та частки можуть купуватися тільки в діючих компаніях, інвестиційні фонди повинні бути засновані на території Іспанії, а депозити - відкриті в іспанських фінансових установах.

  1. Подавати документи можна відразу після підписання попереднього договору

При покупці нерухомості вартістю від € 500 000, претендувати на візу інвестора можуть ті, хто ще не здійснив операцію купівлі-продажу, але вже підписав попередній контракт (arras).

Термін дії такого документа - шість місяців. А після підписання контракту купівлі-продажу можна запросити або візу терміном на рік, або відразу подавати документи на ВНЖ строком на два роки.

  1. Інвесторська віза дає право на роботу

Тепер віза інвестора надає право не тільки проживати, але і працювати на території Іспанії. Раніше право на роботу було передбачено тільки з моменту отримання інвестором посвідки на проживання.

  1. ВНЖ можна починати оформляти без візи інвестора

Тепер, якщо інвестор легально перебуває на території Іспанії і вкладає гроші в передбачені програмою галузі, він може подавати прохання безпосередньо про надання дозволу на проживання, без необхідності виїжджати з країни і подавати документи на візу інвестора в іспанські консульські установи на території своєї країни.

  1. Термін дії продовженого виду на проживання становить п'ять років Початковий посвідку на проживання інвестора надається на два роки, а наступні продовження дійсні протягом п'яти років. Тобто, один раз отримавши дозвіл на проживання, за умови збереження інвестицій, документи можна продовжувати кожні п'ять років без обмежень.